Wypożyczalnia już działa

Wcześnie w tym sezonie, bo już 28 kwietnia rozpoczęła działalność wypożyczalnia kajaków przy plaży miejskiej. Wyśmienita w ostatnich dniach pogoda niewątpliwie sprzyja wycieczkom po rzece.

Wypożyczalnia jest czynna codziennie w godzinach 10.00-18.00. Koszt wypożyczenia kajaka i niezbędnego sprzętu to 10 zł za godzinę. Obiektem administruje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kompletny regulamin dotyczący korzystania z wypożyczalni kajaków dostępny jest na stronie mosir.sochaczew.pl.

To już trzeci sezon funkcjonowania wypożyczalni. W poprzednich latach MOSiR dokonywał około tysiąca wypożyczeń w okresie letnim. Podkreślmy jednak, że sezon wówczas rozpoczynał się w drugiej połowie czerwca,  a tym roku popływać po Bzurze kajakiem można było już w długi majowy weekend. Rok temu, tuż obok wypożyczalni, miasto otworzyło także miejsce z przeznaczeniem do kąpieli. W tym roku będzie ono otwarte od 23 czerwca do 2 września.

Infrastruktura otoczenia przystani każdego roku stopniowo się z zmienia. W tym sezonie nad Bzurą mają zostać zbudowane bulwary rekreacyjne, stanie tam też pięć wiat  piknikowych.

A A A
07-05-2018
godz.15:46
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 16.01.2019 r. 2304116 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy