Pierwszy seans - 5 lipca

Sochaczewskie Kino Plenerowe okazało się strzałem w dziesiątkę, i choć zdarzały się chłodne, pochmurne dni, to na każdy seans przychodziły setki mieszkańców spragnionych kontaktu z dziesiątą Muzą. Kino wraca w wakacje i jak zawsze jego repertuar wybiorą widzowie.

Za kilka dni dowiemy się, kto wyświetli w czasie wakacji cztery filmy wybrane z długiej, liczącej ponad sto pozycji listy. Ratusz zaproponował dokładnie 116 tytułów. To kino familijne, historyczne, komedie romantyczne, a wśród nich m.in. Asterix na olimpiadzie, Autor widmo, Bliźniacy, Bridget Jones w pogoni  za rozumem, Być jak John Malkovich, Chce się żyć, Ciało, Historia Roja, Microcosmos, Planeta singli, Robinson Crusoe czy Wakacje Mikołajka.

- Ogłosiliśmy już przetarg na wyłonienie firmy, która zapewni nam duży ekran dostosowany do pokazów filmowych w plenerze, odpowiednie nagłośnienie, a widzom minimum 80 leżaków, bo kino ponownie zagości na miejskiej plaży. Planujemy cztery seanse: 5 i 19 lipca o godzinie 21.30 oraz 2 i 16 sierpnia  o 21.00. Przed każdym z nich odbędą się konkursy z nagrodami – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Turystki i Promocji Miasta Joanna Niewiadomska – Kocik.

Wzorem poprzednich lat, pod koniec maja uruchomiona zostanie specjalna platforma do głosowania (kino.sochaczew.pl), gdzie będzie można oddać głos na maksymalnie cztery tytuły. W połowie czerwca głosy zostaną zliczone, a cztery filmy z ich największą liczbą trafią na ekran kina plenerowego.

To już piąta edycja Sochaczewskiego Kina Plenerowego. Jego historia sięga roku 2013, kiedy to projekt został zgłoszony do przedsięwzięć w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Zajął on wtedy drugie miejsce, zdobywając ponad 1,6 tys. głosów. Tego, ile osób skorzystało z dotychczasowych projekcji, nikt nie jest chyba w stanie policzyć, bo zainteresowanie pokazami filmowymi przeszło najśmielsze oczekiwania.  Kino Letnie za każdym  razem gromadzi setki mieszkańców, dlatego zapadła decyzja o cyklicznym organizowaniu go co roku.

A A A
07-05-2018
godz.10:02
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 20.03.2019 r. 2386279 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy