Sochaczew Niepodległej

26 maja w Sochaczewskim Centrum Kultury, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpocznie się Festiwal „Sochaczew Niepodległej”. Jego trzonem jest musical pt.  „I iskra tylko”. O jego scenicznej koncepcji opowiada Monika Osiecka-Jaworska, odpowiedzialna za choreografię przedstawienia:

Pomysłodawcą zarówno musicalu jak i Festiwalu ”Sochaczew Niepodległej” jest dyrektor Artur Komorowski. Do współpracy przy organizacji tych wydarzeń zaprosił mnie i Dawida Żakowskiego. Wspólnie wymyśliliśmy fabułę projektu, scenariusz oraz inne szczegóły tego ogromnego przedsięwzięcia. Weźmie w nim udział m.in. Sochaczewska Orkiestra Kameralna „CAMERATA MAZOVIA”, Zespół Taneczny „Abstrakt”, Teatr Maska oraz grupa rekonstrukcyjna działająca przy Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Zależało mi na tym, żeby w musicalu pokazać to, co najistotniejsze poprzez ruch. Przygotowana choreografia była też punktem wyjścia do skomponowania kilku utworów. Festiwalowi przyświeca idea pokazania radości płynącej z odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętać należy jednak o tym, że po drodze wydarzyło się kilka dramatów. Na scenie będą więc pokazane momenty podniosłe, ale też smutne i dramatyczne. Będą też wątki miłosne.

Zachęcam do aktywnego udziału w festiwalu wszystkich mieszkańców naszego miasta, a szczególnie młodzież, która nie do końca wie, jak wyglądała walka o niepodległość Polski. Jesteśmy obecnie krajem wolnym, o co walczyły wcześniejsze pokolenia. Dobrze by było żebyśmy potrafili to docenić.

A A A
21-05-2018
godz.09:13
 


nadchodzące wydarzenia

środa, 16.01.2019 r. 2304117 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy