Trzy czeskie medale młodych, sochaczewskich judoków

Dziesięcioosobowa reprezentacja UKS Orkan-Judo 17 lutego wzięła udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju Grand Prix Ostrava - Cesky Puchar 2018. Zawodnicy, trenowani przez Macieja Cichockiego, wywalczyli w Czechach trzy medale – dwa złote i jeden srebrny.

W tegorocznym turnieju wystartowało ponad 1500 zawodników z całej Europy. Konkurencja była bardzo duża, bowiem w każdej kategorii wagowej rywalizowało kilkudziesięciu młodych judoków. Żeby przebić się do strefy medalowej, trzeba było zatem wygrać nawet cztery walki. Judocy Orkana stoczyli 30 walk, z których 21 wygrali. W ubiegłym roku na tej samej imprezie UKS Orkan-Judo wywalczył tylko jeden, brązowy medal. Widać zatem zdecydowany progres.

Sochaczewscy   judocy wszystkie medale zdobyli w kategorii do 13 lat. Po pięciu wygranych walkach w wadze do 60 kg złoto wywalczył Aleksander Dudek. Na najwyższym stopniu podium stanęła też Oliwia Hupert (57 kg) po wygraniu dwóch walk. Srebro, po czterech zwycięstwach i porażce w finale, zdobył Kacper Gajda (46 kg). W grupie wiekowej do 13 lat startował jeszcze Mateusz Martinek, lecz odpadł w eliminacjach.

W rywalizacji starszych zawodników (U-15) najlepiej spisał się Maksymilian Żakowski (55 kg), który z bilansem czterech wygranych i dwóch porażek zajął piąte miejsce w turnieju. Jan Jesiołowski (46 kg), który dwukrotnie schodził z tatami zwycięsko i dwa raz przegrał, zajął dziewiątą lokatę. Kacper Wątkowski, po wygraniu dwóch walk i przegraniu jednej, odpadł z turnieju w wadze do 50 kg. Eryk Osiński, po wygraniu dwóch walk i przegraniu jednej, również odpadł z turnieju w wadze do 42 kg. Po pierwszej, przegranej walce odpadł z turnieju też Jan Jaworski.

A A A
21-02-2018
godz.12:12
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 23.07.2019 r. 2537320 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms     wypisz się
polecamy