Miasto Mieszkaniec Turysta Przedsiębiorca    
Śmieci z nowym operatorem - wszystko co mieszkańcy powinni wiedzieć

Od 1 maja 2017 w Sochaczewie zmienia się operator odbierający odpady od mieszkańców - zarówno w zabudowie wielorodzinnej jak i  jednorodzinnej. Konsorcjum Remondis&Zebra zastępuje przedsiębiorstwo Partner Gospodarka Odpadami i to ono będzie dbało o dostarczenie pojemników na Państwa posesje, dowóz worków na odpady zielone, segregowane i popiół, to ono zabierze odpadki spod domu i zajmie się ich, zgodnym z prawem, zagospodarowaniem. W związku z tym dojdzie do wymiany wszystkich pojemników na śmieci - zarówno tych zmieszanych, jak i segregowanych.

Odbiór dotychczasowych pojemników:
Zabudowa wielorodzinna:
Konsorcjum Remondis&Zebra odbierze swoje pojemniniki na odpady zmieszane do końca tygodnia tj. do dnia 30.04.2017. W tym samym czasie nowe pojemniki ma podstawić przedsiębiorstwo Partner Gospodarka Odpadami.
Zabudowa jednorodzinna: Konsorcjum Remondis&Zebra dostarcza już do mieszkańców informacje kiedy będzie odbierać swoje pojemniki na odpady zmieszane.
UWAGA!!! Do dnia odbioru pojemników przez Remondis możemy wrzucać do nich śmieci i z tymi śmieciami je oddajemy. Jeśli zdarzy się przypadek, że firma Partner już dostarczyła nowy pojemnik i wciąż mamy też stary - śmieci oczywiście wrzucamy do tego nowego.
Nowy operator będzie dostarczał pojemniki do domów prywatnych najszybciej jak się da. Jest to jednak ogromna operacja - w Sochaczewie śmieci są odbierane z ponad 4735 domów jednorodzinnych.

W sprawie wymiany pojemników w najbliższą sobotę tj. 29 kwietnia, będzie można kontaktować się pod następującymi numerami:

FIRMA PARTNER; 022 811 08 53; 502 258 077

UM SOCHACZEW: 693 757 700

Co robić jeśli zabrano stare pojemniki, a nowych wciąż brak?
- Po pierwsze zgłosić ten fakt w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM w Sochaczewie (tel. 46 86 222 35 w.410, 411, 412).
-
Po drugie spokojnie gromadzić śmieci w workach a potem:
*W blokach wielorodzinnych - wynosić je do altanki, nowy operator je odbierze.
*W domach jednorodzinnych - także gromadzić śmieci w workach, a gdy nadejdzie termin wywozu - wystawić worek zamiast pojemnika.
Oczywiście są to sytuacje wyjątkowe, UM miasta wspólnie z nowym operatorem czyni wszystko, by do nich nie dochodziło. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość oraz natychmiastowe zgłaszanie problemów.

Worki na śmieci segregowane tak jak dotychczas będą dostarczane do domów lub można je odbierać w UM.

Stawki za wywóz śmieci w Sochaczewie nie zmieniają się. Za segregowane, tak jak do tej pory płacimy, 12,80 zł od osoby miesięcznie, a za niesegregowane 22.00 zł.

Opłaty wnosimy bez wezwania co dwa miesiące. Kwotę obliczamy sami w następujący sposób: liczba osób zamieszkujących dom lub mieszkanie x 12,80 zł (lub 22 zł) x 2 (liczba miesięcy). Opłatę przelewamy na przypisany nam indywidulany numer konta bankowego (patrz po lewej – zakładka JAK I GDZIE PŁACIĆ).

 

 Terminy wnoszenia opłat:

za styczeń i luty 2017 - do 15 lutego,

za marzec i kwiecień 2017 - do 18 kwietnia,

za maj i czerwiec 2017 - do 16 czerwca,

za lipiec i sierpień 2017 - do 16 sierpnia,

za wrzesień i październik 2017  - do 16 października,

za listopad i grudzień 2017 - do 15 grudnia,

Wpłat można dokonywać gotówką bezpośrednio w kasie Urzędu Miejskiego w Sochaczewie przy ul. 1 Maja 16 lub przelewem na indywidulany rachunek bankowy. Konta, na które dotychczas właściciele domków jednorodzinnych dokonywali wpłat są nadal aktualne.

 

Posiadacze dwóch kart: Sochaczewskiej Karty Seniora 75+ oraz Sochaczewskiej Karty Rodziny mają prawo do 50 proc. zniżki w opłacie, jeśli tylko segregują odpady. Muszą tylko pamiętać, że zniżka będzie naliczona wtedy, gdy za śmieci płacą w terminie.  Jeden dzień spóźnienia powoduje, że posiadacze karty tracą prawo do ulgi, warto zatem przelew wykonać z odpowiednim wyprzedzeniem, by był na koncie UM we wskazanych powyżej terminach wnoszenia opłat.

 

Ważna zmiana obowiązująca od lipca 2016 roku! Nie wsypujemy popiołu do pojemników, razem z odpadami zmieszanymi, lecz gromadzimy go w oddzielnych workach. Pracownicy firmy Partner dostarczą worki do domów. Można je również otrzymać w Referacie Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM, pokój 43.

 

Gmina Teresin, w imieniu sześciu samorządów ziemi sochaczewskiej (w tym miasta), rozstrzygnęła przetarg na prowadzenie jednego, wspólnego dla wszystkich Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Usługę tę świadczyła i nadal będzie świadczyć spółka Zebra Recykling. PSZOK działa w tym samym miejscu co dotychczas, czyli przy ul. Chemicznej 8 (teren dawnego Chemitexu). Mieszkańcy miasta figurujący w rejestrze płacących za śmieci, własnym transportem mogą zawieźć do punktu gruz budowlany, odpady zielone, zepsutą pralkę czy telewizor, baterie, akumulator, opony, starą kanapę, przeterminowane leki. Za ich odbiór PSZOK nie pobiera żadnych opłat. Umowa na prowadzenie PSZOK obejmuje okres: 1 lipca 2016 – 30 czerwca 2017 roku.

 

Wszelkich informacji na temat gospodarki śmieciowej, terminów, harmonogramów, jej zasad działania na terenie miasta, udziela Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego w Sochaczewie pok. 43, tel. 46 862-22-35 wew. 410, 411, 412.

 

Dokładny harmonogram odbioru śmieci opracowano wyłącznie dla prywatnych posesji (patrz po lewej - zakładka HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI), gdyż z bloków spółdzielczych, wspólnot i innych budynków wielorodzinnych odpady odbierane są wedle poniższego schematu:

- dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki - śmieci niesegregowane,

- raz w tygodniu – śmieci posegregowane, tj. papier, plastik, metale, opakowania wielomateriałowe czyli np. kartony po mleku i sokach. Tylko szkło odbierane będzie raz na dwa tygodnie.

 2017SOCHACZEW – harmonogram odbioru

ODPADY NIEPOSEGREGOWANE (zmieszane)

z domów jednorodzinnych w okresie maj 2017 

Rejon A

10.05; 24.05 ulice: 15 Sierpnia (od Głuchej w kierunku Łowicza), Akacjowa, Andersa, Bora-Komorowskiego, Bortnowskiego, Boryszewska, Cisowa, Dolna, Fabryczna, Inżynierska, Kawalerzystów, Kościńskiego, Kozubowskiego, Kutrzeby, Lipowa, Maczka, Miła, Olchowa, Południowa, Północna, Reja, Roweckiego, Skotnickiego, Sobieskiego, Sosnowa, Spółdzielcza, Sucharskiego, Szajnowicza, Tartaczna, Torowa, Wschodnia, Zamoyskiego, Zawiszy Czarnego.

Rejon B

11.05; 25.05 ulice: Armii Krajowej, Bema, Górna, ks. Janusza, Klonowa, Kopernika, Krakowska, Licealna, Lotników, Łuszczewskich, Mazowiecka, Michalaka, Nadbrzeżna, Osiedle Kolejowe, Pileckiego, Pionierów, Przyszła, Sienkiewicza, Spartańska, Szarych Szeregów, Środkowa, Towarowa, Wojska Polskiego (od 15 Sierpnia do Licealnej), Załamana, Żyrardowska, 15 Sierpnia (od Traugutta do Głuchej), Bojowników, Daleka, Drobna, Głucha, Gwardyjska, Litewska, Mireckiego, Okrzei, Otwarta, Pietrzaka, Robotnicza, Szkolna, Wierzbowa, Wiśniowa, Wołodyjowskiego, Wyzwolenia, Zamiejska, Zamknięta.

Rejon C

06.05; 17.05; 31.05 ulice: 1 Maja, 17 Stycznia, Cmentarna, Dąbrowskiego, , Głowackiego, , Grabskiego, Jasińskiego, Kordona-Janickiego, Makowa, Moniuszki, Nowowiejska, Olimpijska, Piłsudskiego, Podzamcze, Reymonta, Różana, Samodzielna, Sierpniowa, Skłodowskiej, Słowackiego, Sportowa, Traugutta, Warszawska, Wąska, Willowa, Wojska Polskiego (od Sawickiej do Licealnej), Wróblewskiego, Ziemowita, Złota, Żytnia, Chłopickiego, Chodkiewicza, Czarnieckiego, Iwaszkiewicza, Kasprowicza, Kątowa, Lubiejewska, Łowicka, Planowa, Płocka, Promienna, Prosta, , Rolnicza, Rozlazłowska, Wesoła, Zielona, Żeglarska.

Rejon D

09.05; 23.05 ulice: 11 Listopada, Buczka, Cieplna, Długa, Energetyczna, Jana Brzechwy, Jaracza, Juliana Tuwima, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kraszewskiego, Księdza Jana Twardowskiego, Kubusia Puchatka, Kwiatowa, Langiewicza, Lechicka, Lema, , Łokietka, Muszkieterów, Okrężna, Partyzantów, Polna, Poniatowskiego, Popiela, Słowiańska, Sobolewskiego, Staffa, ,Świerkowa, Targowa, Termiczna, Trojanowska (od Al. 600-lecia do Łąkowej), Wita Stwosza, Zielona Dolina, Zwycięstwa. 

Rejon E

12.05; 26.05 ulice: Al. 600-lecia, Batorego, Bolesława Śmiałego, Farna, , Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Ks. J. Popiełuszki, Mieszka I, Narutowicza, Niemcewicza, Nowa, Piastowska, Poprzeczna, Staszica, Toruńska, Wyszyńskiego, Zygmunta Starego, Żeromskiego, Żołnierska. 

Rejon F

04.05; 18.05 ulice: Bajeczna, Bartnicza, Batalionów Chłopskich, Bławatkowa, Bolechowskich, Św. Brata Alberta, Brzozowa, Bukowa, Chabrowa, Chełmońskiego, Chłodna, Dewajtis, Dębowa, Gagarina, Gawłowska, Grzybowa, Hugo-Badera, Jaworowa, Jesionowa, Karwowska, Konwaliowa, Koralowa, Lazurowa, Malinowa, Mała, Modrzewiowa, Nadrzeczna, Perłowa, Połaniecka, Porzeczkowa, Próżna, Prusa, Pułaskiego, Radiowa, Radosna, Równoległa, Rumiankowa, Rybna, Rycerska, Spacerowa, Spokojna, Srebrna, Tęczowa, , Wodna, Zamkowa, Zagłoby, Zieleńcza.

Rejon G

08.05; 22.05 ulice: Asnyka, Bolesława Chrobrego, Działkowa, Głogowa, Graniczna, Jagiellońska, Jana Kazimierza, Kampinoska, Kwiatów Polnych, Łąkowa, Migdałowa, Młynarska, Nałkowskiej, Ostrzeszewska, Piaszczysta, Podgórna, Profilowa, Przylasek, Sadowa, Trojanowska (od Łąkowej), Wczasowa, Wypalenisko, Zaciszna, Zalewowa, Żwirowa. 

Rejon H

01.05; 15.05; 29.05 ulice: 18 Stycznia, Bohaterów Chodakowa, Brukowa, Chodakowska, Chopina (od 600 lecia do Ronda Jana Pawła II), Harcerska, Jasna, Królewska, Kuźmińskiego, , Małachowskiego, Mostowa, Matejki, Niepodległości, Orzeszkowej, Piękna, Pocztowa, Rejtana, Sikorskiego, Waryńskiego, Wiosenna.

Rejon i

02.05; 16.05; 30.05 ulice: Bolesława Krzywoustego, Chopina (od Ronda Jana Pawła II w stronę Żelazowej Woli), Hubala, Jedwabnicza, Kilińskiego, Kolejowa, Krótka, Leśna, Podchorążych, Powstańców Warszawy, Szyszkowa, Warzywna, Wiejska, Wodociągowa, Wspólna, Wyspiańskiego, Wyszogrodzka (od Kolejowej do Powstańców Warszawy, Żniwna  

Rejon J

05.05; 19.05 ulice: Brochowska, Korczaka, Krzywa, Księżycowa, Smolna, Wyszogrodzka (od Powstańców Warszawy w stronę Wyszogrodu), Zwierzyniecka.

* * * * * * * * * * * * * * * * 

 

ODPADY SEGREGOWANE, ZIELONE (liście, trawa) i POPIOŁU z terenu miasta Sochaczew w miesiącu maj 2017

Strefa I:                                                                                              

WOREK ŻÓŁTY: 15.05

SZKŁO: 29.05

ZIELONE (liście, trawa):  22.05 

POPIÓŁ: 08.05

11 Listopada, 18 Stycznia, Asnyka, Bohaterów Chodakowa, Bolesława Krzywoustego, Chrobrego, Brochowska, Brukowa, Chodakowska, Chopina, Działkowa, Graniczna, Głogowa, Harcerska, Hubala, Jagiellońska, Jana Kazimierza, Jasna, Jedwabnicza, Kampinoska, Kilińskiego, Kolejowa, Korczaka, Królewska, Krótka, Krzywa, Księżycowa, Kuźmińskiego, Leśna, Małachowskiego, Młynarska, Mostowa, Matejki, Nałkowskiej, Niepodległości, Orzeszkowej, Ostrzeszewska, Piękna, Pocztowa, Podchorążych, Podgórna, Poniatowskiego, Popiela, Powstańców Warszawy, Profilowa, Rejtana, Sadowa, Sikorskiego, Smolna, Szyszkowa, Warzywna, Waryńskiego, Wczasowa, Wiejska, Wiosenna, Wodociągowa, Wspólna, Wyspiańskiego, Wyszogrodzka, Zalewowa, Zwierzyniecka, Żniwna 

Strefa II:

WOREK ŻÓŁTY: 16.05

SZKŁO: 30.05

ZIELONE (liście, trawa): 23.05

POPIÓŁ: 09.05

Al. 600-lecia, Batorego, Bolesława Śmiałego, Buczka, Cieplna, Długa, Energetyczna, Farna, Jana Brzechwy, Jaracza, Juliana Tuwima, , Kazimierza Wielkiego, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kraszewskiego, Królowej Jadwigi, Ks. J. Popiełuszki, Księdza Jana Twardowskiego, Kordona-Janickiego, Kubusia Puchatka, Kwiatowa, Kwiatów Polnych,  Langiewicza, Lechicka, Lema, Łąkowa, Łokietka, Mieszka I, Migdałowa, Muszkieterów, Narutowicza, Niemcewicza, Nowa, Okrężna, , Partyzantów, Piastowska, Piaszczysta, , Polna, Poprzeczna, Przylasek, , Słowiańska, Sobolewskiego, Staffa, Staszica, Świerkowa, Targowa, Termiczna, Toruńska, Trojanowska, Wita Stwosza, Wypalenisko, Wyszyńskiego, Zaciszna, Zielona Dolina, Zwycięstwa, Zygmunta Starego, Żeromskiego, Żołnierska, Żwirowa, 1 Maja, 17 Stycznia, Głowackiego, Grabskiego, Jasińskiego, ks. Janusza, Krakowska, Licealna, Makowa, Michalaka, Nowowiejska, Olimpijska, Osiedle Kolejowe, Pileckiego, Piłsudskiego, Poprzeczna, Reymonta, Różana, Samodzielna, Sienkiewicza, Skłodowskiej, Sportowa, Szarych Szeregów, Towarowa, Wąska, Willowa, Załamana, Złota, Żyrardowska, Żytnia.

 Strefa III:

WOREK ŻÓŁTY: 17.05

SZKŁO: 31.05

ZIELONE (liście, trawa): 24.05

POPIÓŁ: 10.05

Bajeczna, Bartnicza, Batalionów Chłopskich, Bławatkowa, Bolechowskich, Św. Brata Alberta, Brzozowa, Bukowa, Chabrowa, Chełmońskiego, Chłodna, Chłopickiego, Chodkiewicza, Cmentarna, Czarnieckiego, Dewajtis, Dąbrowskiego, Dębowa, Gagarina, Gawłowska, Grzybowa, Hugo-Badera, Iwaszkiewicza, Jaworowa, Jesionowa, Karwowska, Kasprowicza, Kątowa, Konwaliowa, Koralowa, Lazurowa, Lubiejewska, Łowicka, Malinowa, Mała, Modrzewiowa, Moniuszki, Nadrzeczna, Perłowa, Planowa, Płocka, Podzamcze, Połaniecka, Porzeczkowa, Promienna, Prosta, Próżna, Prusa, Pułaskiego, Radiowa, Radosna, Rolnicza, Rozlazłowska, Równoległa, Rumiankowa, Rybna, Rycerska, Sierpniowa, Słowackiego, Spacerowa, Spokojna, Srebrna, Tęczowa, Traugutta, Warszawska, Wesoła, Wodna, Wróblewskiego, Zamkowa, Zagłoby, Zieleńcza, Zielona, Ziemowita, Żeglarska.

 

 Strefa IV:

WOREK ŻÓŁTY: 19.05

SZKŁO: 05.05

ZIELONE (liście, trawa): 26.05

POPIÓŁ: 12.05

15 Sierpnia, Akacjowa, Andersa, Armii Krajowej, Bema, Bojowników, Bora-Komorowskiego, Bortnowskiego, Boryszewska, Cisowa, Daleka, Dolna, Drobna, Fabryczna, Głucha, Górna, Gwardyjska, Inżynierska, Kawalerzystów, Klonowa, Kopernika, Kościńskiego, Kozubowskiego, Kutrzeby, Lipowa, Litewska, Lotników, Łuszczewskich, Maczka, Mazowiecka, Miła, Mireckiego, Nadbrzerzna, Okrzei, Olchowa, Otwarta, Pietrzaka, Pionierów, Południowa, Północna, Przyszła, Reja, Robotnicza, Roweckiego, Skotnickiego, Sobieskiego, Sosnowa, Spartańska, Spółdzielcza, Sucharskiego, Szajnowicza, Szkolna, Środkowa, Tartaczna, Torowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Wołodyjowskiego, Wschodnia, Wyzwolenia, Zamiejska, Zamknięta, Zamoyskiego, Zawiszy Czarnego.

 

 

Uprzejmie prosimy o wystawianie pojemników przed posesję do godz. 6.30

 

Wszelkich informacji na temat gospodarki śmieciami, terminów, harmonogramów udziela Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego w Sochaczewie pok. 43, tel. 46 862-22-35 wew. 410, 411, 412.

* * * * * * * * * * * * * * * * 

 

ODPADY NIEPOSEGREGOWANE (zmieszane)

z domów wielorodzinnych w okresie maj 2017 

ulice: Al. 600-lecia, Konstytucji 3 Maja, Senatorskiej, Żeromskiego, Pokoju, Zawadzkiego, Narutowicza, Długa, Staszica, 1 Maja, Reymonta, Słowackiego, Ziemowita, Piłsudskiego, Sawickiej, Warszawskiej, Fabryczna, Broniewskiego, Mickiewicza, Dywizjonu 303, Żwirki i Wigury, Lotników, Gawłowskiej, Licealna, 15 Sierpnia, Chopina, Grunwaldzka, Ogrodowa, Topolowa, Parkowa, Chodakowskiej, Młynarskiej, Trojanowska, Kochanowskiego, Targowa, Korczaka, Osiedle Kolejowa – będą obsługiwane we wtorki i w piątki;

 

pozostałe wspólnoty będą obsługiwane w poniedziałki.

 

ODPADY SEGREGOWANE

z domów wielorodzinnych w okresie maj 2017  będą obsługiwane w czwartki.

 

A A A
28-04-2017
godz.08:16
 


podobne wiadomości
 
zapytaj burmistrza
 
pogoda
 
video
 
kamera online
 
wirtualny spacer
 
polecamy
 
najnowsze informacje
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje z portalu.


e-mail  sms 
wypisz się    zapisz się >>
 
1696443 odwiedzin!